آموزش آنلاین تندخوانی

آموزش آنلاین تندخوانی

آموزش آنلاین تندخوانی


آموزش آنلاین تندخوانی

امروزه جهان با ویروس کرونا و شرایط تحمیلی آن دست و پنجه نرم می کند.
این اپیدمی،بسیاری از گروه های آموزشی در سراسر جهان را به سوی آموزش مجازی سوق می دهد که آموزش آنلاین تندخوانی نیز از این قائده مستثنی نیست.
اگر از جمله افرادی هستید که آموزش مجازی چنگی به دلتان نمی زند، ما را تا پایان این مقاله همراهی کنید.

قرار نیست داستان را به مفید بودن آموزش آنلاین تندخوانی ختم کنیم!
ما می پذیریم که این سیستم نیز همانند تمام سیستم های دیگر آموزشی دارای نقاط ضعف و قدرت می باشد.
لذا در این بخش سعی می کنیم به برخی از مزایا و معایب آموزش آنلاین و فرایند سیستماتیک آن اشاره کنیم.

مزایای آموزش آنلاین تندخوانی

 1. با صرفه بودن:

یکی از مهمترین مزایای آموزش آنلاین تندخوانی بعد اقتصادی آن می باشد چرا که با افزایش قیمت ها و بالا رفتن هزینه های زندگی، هزینه های رفت و آمد به نقاط مختلف شهر مخارج بسیار بالایی را به خانواده ها تحمیل می کند.

اما این شیوه جدید آموزشی به شما کمک می کند بدون صرف هزینه رفت و آمد و به جان خریدن خطر حضور در وسایل حمل و نقل عمومی که در شرایط حاضر بسیار پرخطر می باشند، از بالاترین استاندارد در سیستم های آموزشی آنلاین در بهترین موسسه ها بهره مند شوید.
حتی می توانید بدون طی مسیر، از شهری دیگر در دوره ها و وبینارهای مختلف شرکت کنید که باعث کاهش چشمگیر هزینه هایتان نیز خواهد شد.
به علاوه دیگر نیازی به یونیفرم، دفتر و قلم، کتاب و خیلی مسائل دیگر نخواهید داشت!

 1. مدیریت زمان:

در عصر حاضر و با افزایش جمعیت شاید کمبود وقت و مشکل زمان برای تمام ما به یک معضل شایع تبدیل شده باشد.
چرا که با افزایش جمعیت و افزایش تعداد وسایل نقلیه شخصی و عمومی طبیعتا مجبور هستیم زمان زیادی را صرف درترافیک ماندن و در انتظار ماندن کنیم که این امر باعث به هدر رفتن غیر منطقی سرمایه عمرمان می شود.
لذا عدم رفت و آمد باعث صرفه جویی بی نظیر در وقت و مدیریت بهتر زمان می شود که این مسئله به تمام شاغلین و افراد پرمشغله این امکان را می دهد که بدون صرف زمان زیاد، در هر بازه زمانی که می توانند به تقویت مهارت تندخوانی خود بپردارند.

 1. گنجینه ارزشمند مطالب درسی ضبط شده:

مسلما یکی از مشکلات تمام دانش آموزان و معلمان بررسی مشکلات و سوالات مطرح شده تکراری بود که باعث عقب ماندگی از طرح درسی برای معلمان و استرس و اضطراب نامفهوم بودن مطالب برای دانش آموزان می شد.

اما در سیستم آموزش آنلاین تندخوانی با وجود ویدئوهای ضبط شده هر جلسه که در اپلیکیشن مخصوص هم ذخیره می شوند برای تمام دانش پژوهان این امکان وجود دارد که مطالب ارائه شده را بارها و بارها مرور کنند و بدون استرس و اضطراب یادگیری مطالب را دنبال کنند. همچنین دانش پژوهان می توانند هنگام تماشای این ویدئو‌ها یادداشت‌ برداری کنند و جزوات کامل تری برای خود بنویسند.

 1. بحث و گفتگو به شیوه جدید:

بحث و گفت‌وگوی عادی کاری است که ما هر روز با افراد مختلف در محیط خانوادگی و آموزشی خود انجام می‌ دهیم.
اما بحث و گفتگو در سیستم آموزش آنلاین به تکنیک ها و مهارت‌ های دیگری نیاز دارد که شاید بسیاری از ما از آن ها اطلاع نداشته باشیم؛ وممکن است با توجه به سیستم آموزشی مرکز منحصر به فرد و متفاوت باشد.

اما از آنجایی که به طور معمول هر استادی جلسه تدریس را با پرسیدن سوال یا مطرح کردن عنوانی قابل بحث شروع می‌کند، دانش پژوهان می توانند تالارهای گفتگویی تشکیل دهند و به صورت آنلاین گفتاری و نوشتاری به مباحثه بپردازند.
همچنین به دلیل استفاده از دوربین و وجود تصویر تمامی افراد در صفحه مانیتور، برعکس کلاسهای حضوری افراد می توانند به صورت چهره به چهره با هم گفتگو و مباحثه کنند.

 1. افزایش انعطاف پذیری

شاید بزرگ‌ترین برتری آموزش آنلاین نسبت به آموزش حضوری همین انعطاف‌ پذیر بودن آن باشد.
یعنی شما می‌توانید از هر جایی که هستید و با هر محدوده جغرافیای و فقط از طریق یک سیستم کامپیوتری و اینترنت آموزش ببینید و دیگر نیاز نیست در ساعت مشخص در مکان خاصی حضور داشته باشید.

می توانید در عین حال که در سفر هستید و از یک منظره بی نظیر لذت میبرید در کلاس مجازی خود حضور داشته باشید.
همچنین در این سیستم، دیگر نیازی به نشستن طولانی مدت در سمینارها نیست و شما می توانید در حالی که روی کاناپه راحت خود نشسته اید و نوشیدنی محبوب خود را می نوشید در از سیستم آموزش آنلاین تندخوانی بهره مند شوید.

 1. افزایش چشمگیر ظرفیت پذیرش:

با توجه با اینکه در برگزاری کلاس مجازی محدودیت تعداد نفرات وجود ندارد و با توجه به امکان مراجعه به سایت از تمام نقاط دنیا، ظرفیت پذیرش دانش آموختگان می تواند افزایش چشمگیری یافته و برای کسب درآمد نیز تبدیل به یک فرصت بی نظیر شود.

 1. جذابیت بیشتر محتوا:

اکثر محتوای آموزش مجازی به روش های به روز و با استفاده از تصاویر جذاب و به روزتر ساخته می شود و از کسل کنندگی و تصاویر سیاه و سفید یکنواخت کتاب های قدیمی دیگر خبری نیست. همین اتفاق هیجان و ذوق دانش پژوهان (به ویژه کودکان و نوجوان) را برای برگزاری جلسه آموزشی افزایش می دهد و از خستگی در اثر مطالعه زیاد کم می کند.

 1. به روز بودن محتوا:

سرعت  تولید محتوای الکترونیک و عرضه آن، نسبت به محتوای چاپی و کتابی بیشتر است و به سرعت می توان محتوای جدید با طراحی گرافیکی جذاب ترتولید و عرضه کرد.
در حالی که تغییر محتوای آموزشی چاپی به علت هزینه های سرسام آور تولید و چاپ بسیار سخت است، به همین دلیل این تغییر خیلی دیر به دیر انجام می شود..

معایب آموزش آنلاین:

مسلما برای ارزیابی عادلانه، باید به طور همزمان به بررسی مزایا و معایب آموزش آنلاین بپردازیم.
لذا در این بخش باید پس از بررسی اجمالی مزایا، به بررسی اجمالی معایب این شیوه آموزشی نیز بپردازیم.

 1. تعامل اجتماعی کم:

متاسفانه در این روش آموزشی، امکان پرسش و پاسخ و تعامل حضوری بین استاد و دانش پژوهان وجود ندارد وگاهی اوقات باعث می شود دانش پژوهان نتوانند مشکلات و سوالات خود را مطرح کنند. گاهی اوقات هم به دلیل مشغله بیش از حد اساتید و معلمان بیشتر پیام های دانش پژوهان بی پاسخ می ماند.

 1. سختگیری کمتر-کیفیت پایین تر:

در آموزش های آنلاین  ممکن است دانش پژوهان به دلیل متغیر بودن زمان و مکان آموزش، تمرکز دقیق و کامل بر روی مطلب درسی نداشته باشند.
باید در نظر گرفت با وجود جذابیت های فراوان صوتی و تصویری در محیط اطراف، امکان تمرکز کامل بر روی یک مطلب خاص در محیطی خانوادگی و یا دوستانه بسیار مشکل می باشد.
همچنین به دلیل در دسترس نبودن دانش پژوهان و تکالیف درسی آنها، امکان سخت گیری بیشتر و کنترل تکالیف عملا وجود ندارد.

 1. ۳. نیازمند مسئولیت پذیری فردی

از آنجایی که در هر دوره ای فرایند آموزش حس مسئولیت پذیری نیز به افراد آموزش داده می شود، دورکاری باعث می شود این فشار را خانواده ها متحمل شوند و مسئولیت یادگیری و انجام تکالیف فرزندشان را به طور کامل به عهده بگیرند.
اینکه چه زمانی تمرین ها انجام شود، چه زمانی به کلاس مراجعه شود و یا چه زمانی  به پایان برسد همگی بر عهده دانش پژوهان و خانواده آنها می باشد.
در نتیجه باید افراد بتوانند این شرایط را مدیریت کنند.

با توجه به مطالب ارائه شده در مورد آموزش آنلاین تندخوانی، می توان به این نتیجه رسید که این سیستم جدید هم مانند تمام سیستم های دیگر کمی ها و کاستی هایی دارد که می تواند بر نتایج حاصله نیز تاثیر بگذارد.
اما با توجه به شرایط موجود جوامع جهانی قطعا آموزش آنلاین بهترین راه برای عبور از بحران فعلی و درعین حال بهترین راه برای عقب نماندن ازبرنامه ها و اهداف می باشد.

۱ دیدگاه

 • باسلام
  وقتتون بخير ،ببخشيد كلاسهاي تقويت حافظه وتندخواني شما بصورت آنلاين تدريس ميشه؟
  يا مي تونيم بصورت كلاس هايي آفلاين تهيه كنيم؟
  ببخشيد من براي يادگيري لغات زبان انگليسي وگرامرش مي خواستم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *